örgü converse patik&kurbağa bebek patiği örgü çim bonet bebek şapkası

 selamlar…

yeni modellerle tam hız devam.dün conversleri bu günde kurbiş patikleri örüp resimleyip hemen ekliyorum çünkü daha sonra vaktim olmayacak bir süre yorumlara cevap veremicem.bu yüzden hepsini bir seferde ekliyorum.fazla ayrıntılı anlatacak zamanım yok elimden geldiğince resimledim.

patikler tam yeni doğana göre küçük minik ve çok sevimli oldular.herkese hayırlı günler.

tığ örgüsü converse bebek patiği modeli.bebek patikleri

tığ örgüsü kurbağa bebek patiği modeli

çim örgüsü bebek bonet şapka modeli

çim örgüsü bonet şapkaya 72 ilmek başladım.biraz ördükten sonra ortada 22 ilmek ayırıp kenarlara 25’er ilmek bıraktım.ortadaki ilmekleri patik örgüsündeki gibi örüp sağdan soldan ilmek alıp kenardaki ilmekleri eksiltmiş oldum.çim örgüsü yapılışı videom tıklayın

yarısından sonra orta kısmındadan’da eksiltmeler yaptım resimden anlaşılıyor.alt kısmı için önce sişe ilmek attım 20-25 kadar deneme yapamadığım için fazlamı bilemiyorum tek değil 2 ilik açmam gerekti aslında geniş olabilir diye.sonra şapkadan ilmekler aldım ve haroşa ördüm.

converse patik için 13 zincir çekip başladım kurbağa patikdeki gibi taban ördüm.üst kısma çıkıp 1 sıra beyazla sık iğne ördükten sonra siyah iple 1 sıra sık iğne ördüm.sonra 2 sıra beyazla sık iğne ördüm ve ön kısmını yaptım.

ön kısmını ortalayıp ikili trabzan ördüm.dönüşte eksilterek ördüm üçüncü sırada yine birkaç eksiltip örmeden topladım tığa ve hepsini bir çıkarak ördüm.

kırmızı ipe geçmeden önce beyazı kesmeden sık iğne ördüm sonra kırmızı ön kısmı ördüm ve yan kısımlarını ördüm.örerken sadece 1 kere eksilttim iki kenardan birer tane sık iğne.3 ilmek deliği açtım bunun için 1 zincir çekip 1 sık iğne atladım resimden belli oluyor.

kurbağa patiği 13 zincir çekerek başladım.alt tabanlarını hazırlayıp ördüm birini yapıp diğerinide hemen yaptım.sonra üst kısmını ördüm sayı veremicem ilki göz kararı diğerinide ona göre ördüm ve eksilttim.

alt taban kısmını ördükten sonra üst kısma çıkarken sandaletlerde yaptığım gibi üstten batarak ilmek alıp ördüm.

bebek örgüleri

güzel yorumlarınızı alayım

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: